سوالات متداول

faqشما توانستيد قيمت بتن را از حالت ثابت و مصوب سازمان حمايت خارج كنيد اما درعین‌حال قيمت بتن آماده نيز افزايش يافته است. اين مواردي چه تأثیر بربازار بتن داشته است؟


در گذشته مشكلي وجود داشت كه آن قیمت‌گذاری سازمان حمايت بر بتن بود كه دراین‌باره معتقدم ؛ نمی‌توان محصول همه کارخانه‌های بتن را با يك چشم ديد و بايد كيفيت را در اولويت قرار داد. به بيان ديگر بتني كه با مواد اوليه بهتر تولیدشده طبعاً بايد از قيمت بالاتري برخوردار باشد. تعيين قيمت بتن بر اساس كيفيت كار مهمي بود كه با همكاري سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان در سال جاري به نتيجه رسيده است. از ابتدا نيز اينكه بتن‌ها را با کیفیت‌های متفاوت به صورت يكسان قیمت‌گذاری می‌کردند نيز اقدامي نادرست بود زیرا بتن شركتي که براي كار خود ارزش قائل است و شن و ماسه را مثلا تني15هزار تومان مي خرد با محصول شركتي كه شن و ماسه را با قيمت هر تن 6یا7 هزار تومان مي خرد برابر نيست.


با اين حال وضعيت بازار بتن آماده، با رونق همراه است؟


اگر چه مشكلات بسيار است و تا شرايط ايده آل فاصله بسياری دارد ولي در 17 سال گذشته توانستيم در زمينه استانداردسازی توليد بتن آماده، شاهدِ ارتقای جايگاه بتن آماده باشيم. اين درست است كه بيشتر بتن سازان، بازار سنتي خودشان را دارند اما همه مؤلفه‌ها به قيمت و تقاضاي بالا بستگي ندارد. به اين نكته نيز بايد توجه داشت كه قیمت بتن آماده در حال حاضر به مترمکعبی 100 هزار تومان رسيده است. افزايش قيمت بتن آماده می‌تواند در كيفيت ساختمان‌ها تأثیرگذار باشد چرا كه با افزايش هزينه نهاده‌های توليد بتن مانند: سيمان ، شن و ماسه يا كرايه حمل بتن، طبعاً بتن هم با افزايش قیمت مواجه می‌شود و اين امر بر بازار ساخت‌وساز تأثیر می‌گذارد. ممكن است انگيزه براي استفاده از بتن‌های غیرقابل استاندارد فراهم شود، اما ما بايد به پايداري ساخت و سازها توجه كنيم.
زماني كه قيمت بتن آماده افزايش می‌یابد، نمی‌توان انتظار داشت عدم رعايت تناسب آب به سيمان و يا نسبت حجمي بتن و يا ساير تخلفات كه در نتيجه استفاده از بتن دستي صورت می‌گیرد، رخ ندهد و سلامت ساختمان نيز تضمين گردد. بنابراین در مورد قیمت‌گذاری نهاده‌های توليد بتن بايد به كيفيت آن توجه داشت چرا كه با ارتقای كيفيت بتن به همان ميزان بر پايداري سازه‌های عمراني می‌توان اطمينان حاصل كرد. همچنين بايد مشكلات ساده كه عرصه را بر توليد بتن آماده تنگ كرده را برطرف كرد.


مثلاً چه مشكلاتي در مسیر تولید و انتقال بتن آماده وجود دارد؟


برای آنکه موضوع بیشر روشن شود به یکی از مشکلات اشاره می کنم ؛ آیین‌نامه مورخ 7/04/1353 براي حمل‌ونقل بتن وجود دارد كه وزن كاميون با بار بايد 26 تن باشد اما اين آیین‌نامه مربوط به كدام كاميون است، كاميوني كه مربوط به سال 1353 است نه تراك ميكسر هاي الان كه فناوري امروزي ساخت آنها پيشرفت كرده است. متأسفانه همچنان اجراي همان آیین‌نامه قديمي ادامه دارد و فعالیت‌های ما براي تغيير اين آیین‌نامه به نتيجه نرسيده است. اين مشكلات را در وزارت صنعت معدن و تجارت، اداره راهنمایی و رانندگی ، سازمان حمل‌ونقل و ترافيك و ..... عنوان و با وزير صنعت و معدن و معاون ایشان هم صحبت كردیم اما پرونده در اختيار اشخاصي قرار گرفت كه اطلاعات فني كافي نداشتند و بعد از شش ماه پاسخ دادند كه نيروي انتظامي بايد اين آیین‌نامه را تغيير دهد و پليس هم می‌گوید ما مجري قانون هستيم نه قانون‌گذار.


 مشکلات دیگر که صنعت بتن با آن درگیر است،کدامند؟


يكي ديگر از چالش‌های توليد و انتقال بتن آماده مربوط به ساخت و سازهايي است كه در مجاورت بافت فرسوده قرار دارد و ما به اين دليل كه نمی‌توانیم ماشین‌های سنگين را از كوچه و پس کوچه‌های قديمي عبور دهيم ، ابتدا پمپ ثابت را به وسيله خاور به همراه لوله‌های 80 تا 90 و 100 متر به يك پاركينگ در نزديكي محل مصرف بتن می‌بریم و لوله‌ها را كه قطري معادل 5 اينچ دارند را به هم وصل نموده و 50 تا 150 متر آن را امتداد می‌دهیم تا به محل مصرف در كارگاه ساختماني برسانیم. اما نيروي انتظامي آن را غیرمجاز دانسته و با اين كار مخالفت می‌کند . در نتيجه مجبور شديم پمپ را از روي شاسي باز كرده و روي كاميون نصب كنيم . اما نيروي انتظامي اين اقدام را تغيير وضعيت می‌داند و هر جا كه ماشيني با اين وضعيت ببيند ، آن را توقيف می‌کند. جالب است بدانيد به‌شخصه دو نوع پمپ مونتاژ کرده‌ام كه تا 200 و 250متر طول را می‌تواند پمپاژ كند.
مشکل دیگر اینکه پليس راهور در مورد چگونگی انتقال بتن اعلام كرده كه كارت ماشین‌های حمل بتن بايد به پمپ انتقال بتن تغییر کند و مدت دو سال و نيم است كه در اداره استاندارد و راهنمایی و رانندگی براي اين کار تلاش می‌کنیم.


 پس چگونه توانستيد اين مشكل را برطرف كنيد؟


رهيافت آخر ما اين بود كه روی كاميون كاويان كه می‌تواند 9 تن بار ا حمل كند ، پمپ‌های 3 تني نصب كرديم تا بتوانيم بتن را به كارگاه ساخت‌وساز ببريم.
سخن من اين است كه همه مشكلات مرتبط با وام و ارز نيست بلكه با مديريت صحيح می‌توان مشكلات را برطرف كرد. اگر شما و ساير رسانه‌ها بتوانيد اين موارد را اطلاع‌رسانی کنید تا مسئولان بدانند چالش‌های ما چيست، كمك بزرگي به سلامت ساختمان و صنعت ساخت‌وساز کرده‌اید. ما با مشكلاتي دست و پنجه نرم می‌کنیم كه رفع آن مشكلات نيازي به ارز و تسهيلات بانكي و تحریم و مواردي مانند آن ندارد و با كمي توجه و دقت نظر می‌توان بخشي از مشكلات را برطرف كرد.


ظاهراً در مورد مجوز عبور از محدوده‌های طرح ترافيك نيز با مشکلات ديگري مواجه بوديد ؟


ما از راهنمايي و رانندگي خواهش كرديم به تراك ميكسرها مجوز تردد 24 ساعته داده شود زیرا عمر بتن در تابستان بيش از 90 دقیقه نيست كه البته تاکنون حدود 400 مجوز داده‌اند و علاوه بر تهران اين اقدام در ساير شهرستان‌ها هم صورت گرفته است. الآن در تشکل‌ها و سازمان‌های دولتي تنها يك دغدغه داريم و آن كيفيت بتن آماده است.

درباره مرصوص بتن

شرکت مرصوص بتن درسال 1381 در شهرک صنعتی بهارستان  در کمالشهر خیابان بهشت سکینه خیابان رباط ماشین با مساحت 15000 متر مربع تأسیس وهم اکنون در امر تولید بتن آماده در خدمت سازندگی ایران اسلامی با فلسفه پیشرفت صنعت ساختمان سازی و تبادل اطلاعات جامع  و علمی به مشتریان و واحدهای صنفی وتولیدی احداث شد. Marsoos Logo

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
آدرس: کرج ، ۴۵ متری گلشهر
بین اختر و شقایق غربی، پلاک ۲۰۸

تلفن: 34606565 026
فکس: 34606567 026

 کارخانه:

آدرس: کمالشهر، شهرک صنعتی‌ بهارستان
خیابان بهشت سکینه خیابان رباط ماشین

تلفن:  34807070 026
فکس: 34807070 026    داخلی 8

QR code

جهت سهولت در تماس با شرکت مرصوص بتن  میتوانید از QR code زیر استفاده نمائید:

 

 getCode

مقالات