Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /home/marsoosbeton/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264
21 فروردين

بتن سبک جایگزین آجر و بلوک سیمانی

Written by 

در راستای استفاده از مصالح نوین و جایگزینی بتن های سبک به جای آجر و بلوک های سیمانی، راه اندازی واحدهای تولیدی این نوع بتن در دستور کار است.

محمود فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با اشاره به این که در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن حدود 85 فناوری معرفی شده است، گفت: این فناوری ها، فناوری بومی نیک سیستم (سریع سازی مسکن) هستند که به عنوان یک سازه کامل ساختمانی قابل استفاده است و همچنین استفاده از مصالح نوین و جایگزینی بتن های سبک (هبلکس) به جای آجر و بلوک های سیمانی را شامل می شود که به طور جدی پیش می رود و راه اندازی واحدهای تولیدی آن ها در دستور کار است.
او درباره رعایت مقررات ملی در ساخت ساختمان ها اظهار کرد: مقررات ملی ساختمان همانطور که از نام آن بر می آید، لازم الاجراست.

وی با بیان این که برخی مباحث این مقررات در زمان اجرا کمتر مورد توجه قرار می گیرند، تصریح کرد: به عنوان مثال مبحث 19 مقررات ملی ساختمان به رغم اهمیت بسیار زیاد آن، ولی کمتر اجرا می شود و این امر بیشتر به هزینه های که برای اجرا در پی دارد، برمی گردد.

معاون وزیر مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد: اگر چه طی سال های اخیر اجرای این مقررات از رشد خوبی برخوردار شده است، اما در اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان با مشکل روبرو هستیم و این در حالی است که عدم اجرای این مبحث ضرر هنگفتی را نصیب کشور می کند.

وی با اشاره به این که مشکلات موجود در مبحث ها یا نحوه اجرا نیز از دلایل عدم رعایت این قوانین محسوب می شوند، اضافه کرد: بازنگری مباحث 21 گانه مقررات ملی ساختمان در دستور کار مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن قرار دارد و امیدواریم در بازنگری این مباحث مشکلات موجود حل شود.

فاطمی عقدا با اشاره به این که بازنگری ها براساس بازخوردی که از جامعه به دست آمده صورت می گیرد، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان عضو مسوول در این راستا موظف است برای اجرای این قوانین به صورت جدی نظارت کند، چرا که اجرای این مباحث برای ایمنی ساختمان ها و حفظ منافع سازندگان و مردم در کلان کشور تدوین شده است.

وی گفت: ضرر عدم اجرای مبحث 19 نصیب کشور می شود، زیرا مصرف انرژی بیشتر را در پی دارد و کشور نمی تواند تاوان آن را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این سوال که در استفاده از سازه ها و تکنولوژی های جدید مقاوم در برابر زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن چه برنامه هایی دارد؟ اظهار کرد: صنعتی سازی که هدف سال جاری و همچنین یکی ازاهداف ادامه دار است، به صورت جدی در این مرکز پی گیری می شود.

فاطمی عقدا با بیان این که صنعتی سازی یکی از مسوولیت ها و ماموریت های بر زمین مانده مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بوده است، افزود: این کار از سال 1386 آغاز و از رشد خوبی برخوردار شده است.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه حد استفاده از مصالح غیر استاندارد جلوگیری شده است؟ اظهار کرد: از موسسه استاندارد بپرسید، اما اکنون حدود 70 درصد محصولات ساختمانی به صورت استاندارد تولید می شوند و این در حالی است که در سال 1384 این رقم 30 درصد بوده که نشانگر رشد طی این سالهاست؛ به شرطی که این امر با جدیت پیگیری شود.

Read 51890 times Last modified on جمعه, 02 مرداد 1394 13:36
Rate this item
(0 votes)
Super User

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation

درباره مرصوص بتن

شرکت مرصوص بتن درسال 1381 در شهرک صنعتی بهارستان  در کمالشهر خیابان بهشت سکینه خیابان رباط ماشین با مساحت 15000 متر مربع تأسیس وهم اکنون در امر تولید بتن آماده در خدمت سازندگی ایران اسلامی با فلسفه پیشرفت صنعت ساختمان سازی و تبادل اطلاعات جامع  و علمی به مشتریان و واحدهای صنفی وتولیدی احداث شد. Marsoos Logo

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
آدرس: کرج ، ۴۵ متری گلشهر
بین اختر و شقایق غربی، پلاک ۲۰۸

تلفن: 34606565 026
فکس: 34606567 026

 کارخانه:

آدرس: کمالشهر، شهرک صنعتی‌ بهارستان
خیابان بهشت سکینه خیابان رباط ماشین

تلفن:  34807070 026
فکس: 34807070 026    داخلی 8

QR code

جهت سهولت در تماس با شرکت مرصوص بتن  میتوانید از QR code زیر استفاده نمائید:

 

 getCode

مقالات